Od 13 maja uczniowie klas III  gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej mogą składać podania do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Do tej decyzji uczniowie przygotowywali się na zajęciach prowadzonych w szkole przez doradcę zawodowego, poprzez zwiedzanie zakładów pracy, poznawanie różnych zawodów, a także poprzez poznanie szkół, w których będą mogli zdobywać kwalifikacje zawodowe.

21, 22 i 23 maja uczniowie klas III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w Dniach Otwartych Drzwi w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim, Zespole Szkół Rolniczych, Zespole Szkół  Mechanicznych i Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie.

Szkoły przygotowały dla uczniów informacje o kierunkach kształcenia, uczniowie mogli uczestniczyć w wybranych lekcjach, zobaczyć warsztaty szkolne, zadawać pytania nauczycielom, czy porozmawiać z absolwentami naszej szkoły, którzy dokonali już wyboru zawodu w ubiegłych latach. Uczniowie mogli również zaopatrzyć się w podania do wybranych szkół.

Wyposażeni w wiedzę o sobie, o zawodach i ścieżkach kształcenia uczniowie nasze szkoły na pewno dokonają trafnych wyborów. Na podjęcie decyzji został miesiąc. Podania do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych przyjmowane są do 21 czerwca. Powodzenia w dokonywaniu trafnych wyborów.

 

Alina Wojtasiak-Drobina