Dnia 20.09.2019r doradca zawodowy Izabela Helińska,  wraz z uczniami kl. VII Gala Julia, Gala Mateusz, Korniluk Jakub oraz Walasik Konrad wzięli udział w podsumowaniu projektu. Poznajemy – rozumiemy Polskie i ukraińskie szlaki tożsamości realizowanego w Zespole Szkól Rolniczych w Namysłowie .  W trakcie podsumowania zaprezentowano tygodniowy pobyt młodzieży ukraińskiej w Zespole Szkół Rolniczych,  spotkania, plenery, poznanie zabytków i instytucji Namysłowa i okolic, pobyt we Wrocławiu oraz w Krakowie. Wspólne ogniska i inne imprezy zintegrowały młodzież obu szkół,  w najbliższym czasie młodzież z Zespołu Szkól Rolniczych będzie gościła na Ukrainie. Podczas podsumowania zaprezentowano również część artystyczną w obu językach. Udział w takim podsumowaniu jest nie tylko promocją szkoły ale i zainspirowaniem młodzieży do poznawania świata, poznania języka, kultury innego kraju. W imieniu Dyrektora Szkoły Jacka Pawłowskiego, uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz własnym dziękujemy za zaproszenie , życzymy naszym starszym koleżankom i kolegom  i ich opiekunom równie fantastycznego pobytu na Ukrainie.