24 maja br. uczniowie  naszej szkoły  po dwóch długich latach oczekiwań ponownie wyruszyli w daleką podróż do Londynu, by osobiście poznać miejsca, o których uczyli się podczas lekcji języka angielskiego oraz aby spróbować swoich sił w komunikowaniu się w języku angielskim. Warsztaty w Londynie to szansa na poznanie miasta, kultury brytyjskiej oraz nawiązanie nowych kontaktów. Londyn to kosmopolityczne, kultowe i najbardziej popularne miasto w Anglii jak i w całej Europie. To również ogromny mix etniczno-językowy, dzięki czemu mogliśmy rozwijać wrażliwość na podobieństwa i różnice kulturowe.

Podczas czterodniowego pobytu uczniowie zwiedzili dużą część Londynu: British Museum, Natural History Museum, Science Museum, Madame Tussauds, London Eye i wiele innych.  Atrakcją było również przemieszczanie się po mieście metrem, kolejką miejską i rejs statkiem po Tamizie do Greenwich oraz przeprawa promem Calais-Dover uwieńczona widokiem wspaniałych klifów. Nie zapominajmy również, o typowych londyńskich akcentach, takich jak czerwone budki telefoniczne, dwupiętrowe autobusy i taksówki. Poza kontaktem z językiem angielskim na ulicach i w zwiedzanych obiektach, uczniowie komunikowali się po angielsku z rodzinami, u których gościli. Wszyscy wyszli z tej próby zwycięsko.

Głównym celem wyjazdu było doskonalenie języka angielskiego poprzez stwarzanie sytuacji codziennych, w których uczniowie zmuszeni byli do posługiwania się tym językiem.