Działanie podjęte w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dotychczas uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” podczas wspólnego czytania namysłowian pod Biblioteką Publiczną. W tym roku postanowiliśmy przeprowadzić akcję czytania na szkolnym podwórku. Zaprosiliśmy do niej wszystkich uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Dołączyli do nas również uczniowie klas I i III ze Szkoły Podstawowej nr 5. W sumie udział wzięło 176 osób. wygodnie na kocykach, ławeczkach, wszędzie tam, gdzie znaleźliśmy wolne miejsce na podwórku i boisku szkolnym. O godzinie 10.00. każdy skupił się na swojej książce, czytaliśmy cicho, głośno, jak kto wolał. Dyskutowaliśmy o książkach, które przynieśliśmy. Uczniowie z najmłodszych klas przebrali się za ulubione postaci z książek, za co zostali nagrodzeni lodami. Z książek, które mają być przeznaczone na makulaturę, ułożyliśmy domino – zarys książki z zakładką. Na koniec wszyscy ustawili się w zarys otwartej książki. Nie było to łatwe, ale chyba udało się 🙂 W przyszłym roku z pewnością również weźmiemy udział w tej akcji.
Przy tej okazji pragniemy podziękować pani Jadwidze Urbaniak, która podarowała naszym młodszym uczniom książki.wygodnie na kocykach, ławeczkach, wszędzie tam, gdzie znaleźliśmy wolne miejsce na podwórku i boisku szkolnym. O godzinie 10.00. każdy skupił się na swojej książce, czytaliśmy cicho, głośno, jak kto wolał. Dyskutowaliśmy o książkach, które przynieśliśmy. Uczniowie z najmłodszych klas przebrali się za ulubione postaci z książek, za co zostali nagrodzeni lodami. Z książek, które mają być przeznaczone na makulaturę, ułożyliśmy domino – zarys książki z zakładką. Na koniec wszyscy ustawili się w zarys otwartej książki. Nie było to łatwe, ale chyba udało się 🙂 W przyszłym roku z pewnością również weźmiemy udział w tej akcji.
Przy tej okazji pragniemy podziękować pani Jadwidze Urbaniak, która podarowała naszym młodszym uczniom książki.wygodnie na kocykach, ławeczkach, wszędzie tam, gdzie znaleźliśmy wolne miejsce na podwórku i boisku szkolnym. O godzinie 10.00. każdy skupił się na swojej książce, czytaliśmy cicho, głośno, jak kto wolał. Dyskutowaliśmy o książkach, które przynieśliśmy. Uczniowie z najmłodszych klas przebrali się za ulubione postaci z książek, za co zostali nagrodzeni lodami. Z książek, które mają być przeznaczone na makulaturę, ułożyliśmy domino – zarys książki z zakładką. Na koniec wszyscy ustawili się w zarys otwartej książki. Nie było to łatwe, ale chyba udało się 🙂 W przyszłym roku z pewnością również weźmiemy udział w tej akcji.
Przy tej okazji pragniemy podziękować pani Jadwidze Urbaniak, która podarowała naszym młodszym uczniom książki.
Rozsiedliśmy się wygodnie na kocykach, ławeczkach, wszędzie tam, gdzie znaleźliśmy wolne miejsce na podwórku i boisku szkolnym. Równo o godz. 10.00 każdy skupił się na swojej książce, czytaliśmy cicho, głośno, jak, kto wolał. Dyskutowaliśmy o książkach,które przynieśliśmy. Uczniowie z najmłodszych klas przebrali się za ulubione postaci
z książek, za co zostali nagrodzeni lodami. Z książek, które mają być przeznaczone na makulaturę, ułożyliśmy domino – zarys książki z zakładką. Na koniec wszyscy ustawili się w zarys otwartej książki. Nie było to łatwe, ale chyba udało się 🙂
W przyszłym roku z pewnością również weźmiemy udział w tej akcji.