2017/2018

zelenec

SzkoÃ

W ramach międzyszkolnej współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 w Namysłowie i Szkoły Podstawowej w Kamiennej gościliśmy w naszych placówkach uczniów i opiekunów partnerskiej szkoły Základní škola Zeleneč z Czech.
Noclegi przygotowane w domach rodzinnych naszych uczniów umożliwiły gościom poznanie kultury i zwyczajów naszego regionu oraz same w sobie były wspaniałą formą warsztatów językowych. Goście i nasi uczniowie rozmawiali ze sobą w języku angielskim.
Pierwszy dzień pobytu naszych czeskich przyjaciół w Namysłowie przywitał ulewą. Dlatego też wspólnie spędziliśmy ten czas w kręgielni w Centrum Rozrywki „Zorza”. Uczestnicy wymiany aktywnie spędzili tam 2 godziny, a przy okazji lepiej się poznali. Wspólna zabawa była najlepszą metodą integracji młodzieży z trzech partnerskich szkół.

Kolejnego dnia wszyscy wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia, gdzie przebiegały kolejne etapy warsztatów językowych. Uczniowie w grupach polsko – czeskich podążali szklakiem wrocławskich krasnali usytuowanych wokół rynku. Odnalezienie wszystkich figurek krasnali nie było takie łatwe. Maluchy poukrywały się w uliczkach i zaułkach, umykały przed wzrokiem przechodniów. Równie duże emocje wśród uczestników wymiany wywołały zajęcia typu „Escape game”, gdzie międzynarodowa grupa musiała wspólnymi siłami wykazać się dużą kreatywnością, spostrzegawczością i umiejętnością szybkiego kojarzenia faktów, a co najważniejsze współpracą w grupach polsko – czeskich. Po powrocie z Wrocławia wszyscy udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Kamiennej, gdzie przy ognisku i poczęstunku przygotowanym przez rodziców, mile i aktywnie spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.
Środa dostarczyła wszystkim kolejnej dawki pozytywnych emocji. Zostaliśmy zaproszeni do stadniny koni „Jakubus” w Jakubowicach. Dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników mogliśmy nie tylko zwiedzić obiekt, ale również przyjrzeć się pracy w stajni. Dyrektor zawodów Pani Agnieszka Olszewska wprowadziła nas w świat miłośników koni oprowadzając wszystkich po stajni sportowej oraz przygotowując zajęcia na parkurze. Dzięki uprzejmości Pani Anny Chmielewskiej, menedżera ds. promocji i reklamy, poznaliśmy historię obiektu oraz miło spędziliśmy czas, za co serdecznie dziękujemy.
Wspólnie spędzone chwile z czeskimi uczniami umożliwiły przełamanie bariery językowej i kulturowej naszych uczniów, a przede wszystkim były początkiem nowych znajomości i przyjaźni. Organizatorami uczniowskiej wymiany międzynarodowej była Anna Koncur nauczycielka SP w Kamiennej i Joanna Olszewska nauczycielka SP1 w Namysłowie Swoją pomocą przy organizacji służyła również Małgorzata Wuczkowska nauczycielka SP w Kamiennej.

Wymiana odbyła się dzięki pomocy finansowej sponsorów,
za co serdecznie dziękujemy:

 

– Państwu Małgorzacie i Leszkowi Pabiniak,
– Państwu Aleksandrze i Sebastianowi Burgulat,
– Firmie Jakubus Hotel & Restaurant,
– Aptece Rodzinnej w Namysłowie,
– Hotelowi Limba w Namysłowie.

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym rodzicom za wspaniałe przyjęcie gości w swoich domach oraz pomoc przy organizacji.

 

 

 

 

                                                         UCZNIOWSKA WYMIANA MIĘDZYNARODOWA zelenec

                                                        MEZINÁRODNÍ  VÝMĚNA STUDENTŮ

 

logo (1)2016/2017 

W dniach 24-27.04.2017 r. po raz kolejny mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych przyjaciół z czeskiej szkoły w Zeleneč. Tak jak dwa lata temu dołączyli do nas również uczniowie z Niemiec i Słowacji. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były choroby cywilizacyjne XXI w., a przede wszystkim uzależnienie od Internetu i social mediów. Podczas realizacji w/w projektu uświadomiliśmy sobie, jak bardzo uzależnienia dotykają nas samych i naszych kolegów. Dobrą dla nas lekcją było spędzenie kilku dni bez dostępu do Internetu, dzięki czemu mogliśmy rozwijać wrażliwość na podobieństwa i różnice kulturowe oraz pogłębiać zrozumienie dla wspólnych idei i wartości. Czas spędzony razem uświadomił nam, jak przyjemnie można spędzać czas, nie mając dostępu do wirtualnego świata.

W celu integracji uczniów ze wszystkich krajów włodarze zorganizowali wycieczkę do Pragi, która po raz kolejny nas urzekła. Starówka, Most Karola oraz rejs statkiem po Wełtawie to jedne z nielicznych atrakcji, które przygotowali dla nas organizatorzy. Wspólnie spędzony czas, to nie tylko nawiązywanie przyjaźni, świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia, ale również, a może przede wszystkim – doskonałe warsztaty językowe.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów

wraz z opiekunami – p. Anną Koncur i p. Joanną Olszewską

 

2015/2016 

Uczniowie z Czech w Naszej szkole!!!

Ahoj!

a…… naschledanou ! papa

13106681_587281724771623_11153497_o

 

W dniach 25. – 28 kwietnia  gościliśmy w naszym Gimnazjum 22 uczniów oraz 2 opiekunów ze szkoły partnerskiej Základní škola Zeleneč .

Warsztaty językowe zorganizowane dla naszych gości umożliwiły im poznanie kultury i zwyczajów naszego kraju.

 

Pierwszy dzień to chwile wspólnie spędzone w Zorza Bowling. Dzięki uprzejmości właścicieli, uczestnicy wymiany mogli aktywnie spędzać czas, a przy okazji lepiej się poznać. Świetna zabawa to najlepsza metoda integracji młodzieży.

We wtorek uczniowie wyruszyli na wycieczkę do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kolejnym etapem warsztatów językowych było podążanie krasnalowymi ścieżkami po Wrocławskim Rynku. Odnalezienie wszystkich krasnali wcale nie było takie łatwe. Maluchy kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Równie duże emocje wśród uczestników wymiany wywołał wjazd na Sky Tower, gdzie można było podziwiać przepiękną panoramę Wrocławia i okolic. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się wrocławskie ZOO wraz z Arfykarium.

Kolejny dzień spędziliśmy w naszym malowniczym miasteczku. Zagraniczni partnerzy odwiedzili  naszą szkołę oraz zwiedzili Muzeum Techniki Młynarskiej. Pobyt na basenie, ćwiczenia na orliku połączone z treningiem street workout oraz pokonanie „trasy zdrowia” pozwoliły naszym gościom poznać Namysłów również od sportowej strony.

Czwartek to dzień pełen emocji. Po treningu przeprowadzonym przez pana Bogdana Kowalczyka oraz polsko-czeskim sparingu nadszedł czas rozstania. Łzom nie było końca.

Wspólnie spędzone chwile umożliwiły przełamanie bariery językowej i kulturowej, a przede wszystkim były początkiem nowych przyjaźni.

Organizatorem uczniowskiej wymiany międzynarodowej była pani Anna Koncur. Dziękujemy również pani Joannie Olszewskiej za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu wymiany.

Wymiana nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc sponsorów, za co serdecznie dziękujemy:

Urząd Miasta i Gminy Namysłów logotyp_um

 

– pan Zbigniew Pabiniak

Ekowod. Sp. z o.o. Zakład wodociągów i usług komunalnych pobrane

Metalproduct metalprodukt-logo

– Vetrotech Saint-Gobain Poland images

– Centrum Rozrywki Zorza logo

– Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Józef, Sylwester i Jolanta Maryniak maryniak

– Nestlé Polska pobrane (1)

 

Dziękujemy również panu Bogdanowi Kowalczykowi  oraz rodzicom naszych uczniów biorących udział w wymianie.

2014/2015

praga25

      Nasze gimnazjum prowadzi wymianę partnerską z Základní škola Zeleneč. Szkoła znajduje się w uroczym, spokojnym miasteczku w pobliżu Pragi. Do szkoły partnerskiej uczęszczają dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat. W wymianie biorą udział rówieśnicy naszych gimnazjalistów.

Udział w wymianie stwarza niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy rówieśnikami, poznania „od podszewki” życia szkolnego rówieśników za granicą. Do programu spotkań należy także poznawanie specyfiki miasta i regionu. Atrakcją dla naszej młodzieży było zwiedzanie Pragi, w tym urzekający Rynek, zamek na Hradczanach, Most Karola, unikalne i wspaniałe widowisko w Czarnym Teatrze, czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Taka wymiana to dla nas wiele nowych przyjaźni, doświadczeń i pięknych wspomnień. Spotkanie to pozwaliło nam poczuć się prawdziwymi Europejczykami otwartymi na inne kultury i style życia.

Uvidíme se příští rok!!